Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.070.140

Osvobození od daně z příjmu při prodeji garáže - pravidla

1 odpověď

Prodala jsem garáž, kterou jsem vlastnila necelý rok. Bude její prodej osvobozen z daně z prodeje nemovitosti v těchto případech? Finance z prodeje mohou být využity na:
1. Tento rok kupuji do svého vlastnictví nový byt, který bude sloužit k pronajímání
2. Jiný můj byt přechází tento rok z družstevního do osobního vlastnictví-finanční vypořádání podílu městu
3. U rodinného domu budeme příští rok stavět novou zděnou stavbu - dílna, sklad, garáž
Lze alespoň v některém případě aplikovat obstarání vlastní bytové potřeby? Pokud ano, v kterém.
Moc děkuji

Dobrý den,

prostředky z prodeje garáže je nutné použít pro svou bytovou potřebu, tedy dle mého nesplňuje tuto podmínku bod 1. a 2. , pakliže nehodláte v bytě skutečně bydlet (správce daně patrně bude chtít tuto skutečnost doložit). Pokud jde o bod 3. a v předmětném rodinném domě skutečně bydlíte, je zde největší šance pro uplatnění osvobození od daně z příjmu. Podotýkám však, že nejsem odborník na daňové právo a Váš dotaz tak přesahuje možnosti online chatu. Doporučuji Vám tedy položit (a upřesnit stran Vašeho skutečného bydliště) svůj dotaz do klasického dotazování, kde bude přidělen daňovému poradci. Děkuji za pochopení.