Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.068.154

Daň z nemovistosti - exekuční příkaz

1 odpověď

Dobrý deň,

Vlastníme v Brne nemovitost. Stalo sa, že sme zabudli zaplatiť daň z nemovistosti za rok 2022, 539Kč

- 1. pošta “Vyrozumení o výši nedoplatku” - považované za doručené 20.10.2022 - sme dočasne v zahraničí, o zásielke sme nevedeli

- 2. pošta: “Exekuční příkaz” na poddlužníka - považované za doručené 05.03.2023 - k zásielke sme sa dostali až včera (24.03.2023) 24.3.2023 (Príkaz na 1039Kč)

- Dočítal som sa, že do 30 dní od doručenia zásielky, je ešte možné túto podlžnosť uhradiť

- Exekučný príkaz je adresovaný na moju manželku a na poddlžníka, banku, v ktorej má moja manželka účet.

- Včera (24.03.2023) sme na tento účet previedli sumu, ktorá pokryje požadovanú čiastku

- Manželka stratila prístupové údaje a teda nedokážeme overiť, či banka túto podlžnosť automaticky uhradila. Nakoľko sme ešte stále v zahraničí, bude problematické na diaľku obnoviť prístup do účtu

- Predchádzjúce roky sme túto daň platili z iného - spoločného účtu

Rád by som Vás teda poprosil o radu, ako postupovať ďalej.
Máme čiastku uradiť zo spoločného účtu, alebo predpokladať, že bude vyplatená z účtu poddlžníka? Alebo zvoliť inú stratégiu?
Chybu si uvedomujeme a chceme sa toho zbaviť čo najskôr. MK

Dobrý den.

Dotazy týkající se výkonu exekuce můžete kdykoliv uložit zde:
http://www.poslatdotaz.cz

Bude Vám odpovězeno zhruba do 3 dnů.