Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.069.721

Černá stavba na vydraženém pozemku - kdo zaplatí její likvidaci?

4 odpovědi

Dobrý den,
V exekuci se nabízí (2014) k prodeji pozemek na němž je umístěna, bez jakéhokoliv povolení/oznámení (úřady o ní neví), základová deska.
Postavena byla, z mnou dohledatelných zdrojů, v roce 2011/12. Pozemek a deska jsou samostatně oceněny znalcem a výsledná administrativní cena nemovitosti je dána jejich součtem. Pokud tento pozemek koupím, stávám se majitelem i této černé stavby a mohu být následně nějakým způsobem sankcionován a nucen ji odstranit na vlastní náklady?
Deska je nepoužitelná, nekvalitně provedená a nemá cenu se snažit o její zlegalizování. Mohu, po koupi v exekuci, požadovat její odstranění na náklady bývalého majitele pozemku, jenž ji postavil nelegálně?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
dotaz z důvodu složitosti nelze odpovědět hned. Váš dotaz byl přesunut do klasického odpovídání (ne online chatu), kde byl přidělen odborníkovi, který se věnuje přímo dané problematice. Odpověď na něj Vám přijde do emailové schránky, kterou jste zadal ve formuláři.

Email mi minule nepřišel (chyba byla nejspíš na straně freemailové společnosti), ale hlavně zde nemohu svůj dotaz zpětně dohledat, takže jsem nevěděl na čem jsem. V jakém časovém horizontu mohu odpověď na první dotaz očekávat?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

dle sdělených informací bude Váš dotaz zodpovězen a odeslán do Vaší emailové schránky cca do 2 dnů.

Dobrý den. Děkuji.