Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.070.688

Napadení - vymáhání náhrady škody za psychickou újmu, poškození věci - informace

4 odpovědi

Dobrý den,
mohu podat sám návrh na soud na odškodnění za napadení, psychickou ujmu na zdraví, poškození auta, oblíbené věci a z rozvracení vztahu? Chci útočníky žalovat o nemalé peníze. Svědky mám. Nechci jen vypovídat u Policie a vyjít s prázdnou. Bohužel advokátku zastihnu až v pondělí. Děkuji.

Dobrý den,

ve Vašem případě přichází v úvahu podání žaloby na náhradu škody. Vezměte na vědomí, že škodu musíte dostatečně prokázat. U škody na věci se škoda například prokáže prostřednictvím znaleckého posudku, ale nemajetkové škody jako psychická újma a rozvrácení vztahu se dokazují obtížněji. Zároveň musíte prokázat, že škodu skutečně způsobil Vámi označený žalovaný.
V případě, že jednání útočníka by naplňovalo znaky trestného činu, můžete podat na pachatele trestní oznámení a k řízení se následně připojit jako poškozený. Bude-li škoda v trestním řízení prokázána, můžete ji na základě trestního rozsudku po pachateli vymáhat.
Ve Vašem případě i bez podrobnější znalosti případu si dovoluji říct, že nemajetkovou škodou, kterou chcete uplatnit, by se soud v trestním řízení dostatečně nezabýval, aby na základě výsledku šetření mohl stanovit její hodnotu.
Z toho důvodu se pravděpodobně budete muset obrátit s žalobou na občanskoprávní soud. Každopádně Vám doporučuji celou záležitost podrobně projednat se svým advokátem, který bude mít od Vás více informací pro její podrobnější posouzení.

Děkuji takže občansko právní spor pro mě bude to pravé. na autě nevznikla škoda ale požaduji odškodnění i tak! Nemůže si nikdo dovolit chnápat do auta bez toho aby mě nemusel něco platit i když nic neudělal! navíc je to moje věc kterou jsem si koupil za penize a chci odškodnit!!!! je to možné?

Pokud na automobilu nevznikla škoda, tak se obávám, že s návrhem na odškodnění neuspějete. Není-li prokazatelná škoda vyčíslitelná v penězích, není co hradit.
V tomto případě jak jste uváděl, kontaktujte svého právního zástupce. Dle mého názoru byste bez evidentní a prokazatelné škody v soudním řízení neuspěl. Alespoň ne s náhradou škody v penězích.

Více se o náhradě škody dozvíte zde: ODKAZ

Tak vtom případě du bouchat lidem do auta