Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.068.831

výživné pro neprovdanou matku

1 odpověď

V květnu 2019 jsem podala návrh na výživné pro neprovdanou matku, v listopadu 2019 při prvním jednání si soudkyně vyžádala vylíčení rozhodných skutečností. Moje těhotenství trvalo od ledna do září 2018 a doložila jsem výpisy z účtu - nákupy potravin, lékárny a drogerie, paragony po tak dlouhé době již nemám, ani jsem nečekala, že je budu potřebovat. Měla jsem pouze jeden paragon na nákup těhotenského oblečení, dále na potřeby do porodnice a platby související s porodem. Další jednání 22.1.2020 trvalo přesně 10 minut, kdy si soudkyně opět podle § 118 vyžádala, abych doložila rozdíl mezi náklady na výživu, léky a drogerii v době, kdy jsem nebyla těhotná, a v těhotenství. Tento požadavek je těžko splnitelný a připadá mi poněkud šikanózní. Prosím o radu, jak mám na tuto výzvu reagovat. Jednání je odročené na konec dubna.

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že neznám důvod a veškeré okolnosti, které vedly soud k vydání takové výzvy, nemohu se k dané věci vyjádřit konkrétněji. Mám však za to, že by mohlo stačit vypsat konkrétní potraviny, léky a přípravky z drogérie, které jste používala v těhotenství a jejich cenu.