Počet stránek ve webu: 39.627

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

NACHÁZÍTE SE NA ONLINE CHATU PRÁVNÍ PORADNY
DOTAZY V CHATU PŘIJÍMÁME KAŽDÝ SUDÝ TÝDEN V SOBOTU PO 9. HODINĚ
(PŘÍJEM DOTAZŮ MAX. DO 11 HOD.)

Dotazy mimo online chat můžete poslat každý den zde.
Dotazy týkající se EXEKUCE A INSOLVENCE prosím ukládejte kdykoliv zde.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 2.395.631

Darovací smlouva za života rodičů

Odesláno: 
Otevřeno 43 x
2 odpovědi
 
Dobrý den, měla bych dotaz, rodiče přepsali dům na mého bratra ve formě darovací smlouvy s tím, že po jejich smrti mě bratr určitou část vyplatí, ale to není ve smlouvě zanesené. Dá se to nějakým způsobem zapsat do smlouvy, abych o dědictví nepřišla. Děkuji
 
Dobrý den,

jestliže již byl dům v katastru nemovitostí přepsán na Vašeho bratra, pak lze danou situaci řešit tak, že Vaši rodiče sepíší závěť v níž přikáží Vašemu bratrovi jakožto jednomu z dědiců aby Vám vydal určitou finanční částku pod podmínkou nenabytí dědictví. Případně mohou v závěti stanovit, aby byla darovaná nemovitost započtena na jeho povinný díl i déle, než za tři roky (jak je stanoveno zákonem).
Doporučuji obrátit se na advokáta či notáře, v případě, že se rodiče rozhodnou závěť sepsat.

Na danou situaci se vztahují ustanovení § 1569 a násl. a § 1658 a násl. občanského zákoníku č. 89/2012 Sb.
 
Dobrý den,

jestliže již byl dům v katastru nemovitostí přepsán na Vašeho bratra, pak lze danou situaci řešit tak, že Vaši rodiče sepíší závěť v níž přikáží Vašemu bratrovi jakožto jednomu z dědiců aby Vám vydal určitou finanční částku pod podmínkou nenabytí dědictví. Případně mohou v závěti stanovit, aby byla darovaná nemovitost započtena na jeho povinný díl i déle, než za tři roky (jak je stanoveno zákonem).
Doporučuji obrátit se na advokáta či notáře, v případě, že se rodiče rozhodnou závěť sepsat.

Na danou situaci se vztahují ustanovení § 1569 a násl. a § 1658 a násl. občanského zákoníku č. 89/2012 Sb.