Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.069.500

insolvence předčasny zaplaceny

2 odpovědi

Dobrý den. potřebuji se zeptat a nevim kam se obratit. už 56 mecisu jsme v insolvenci od března 2015. Meli jsme dluh 184 000 i s manželem dohromady je to na tolik mesicu celkem maly dluh proto taky už ho mame splaceny ale insolvenčny spravce ješte exekuci nezastavil, moje učetni mu i volala odbyl ji at se o to nestara za celych pomalu pet let nam ani nenapsal ani do insolvenčniho portalu kolik a kam posilal. prumerne nam strhavaj 5 500 tis. Takže už to musime mit zaplaceny i s jeho odmenou. Mam duvodni podezřeny že i když už mame mit konec tak nam to dřiv jak za 5let nezastavi a nevim jak a kde se odvolat. S pozdravem Tikalova

Dobrý den,

zákon předpokládá, že splátkový kalendář v insolvenci trvá 60 měsíců a za tuto dobu musí dlužník uhradit alespoň 30 % dluhů nezajištěných věřitelů.
Ukončení splátkového kalendáře dříve než za 60 měsíců lze docílit leda tak, že uhradíte 100 % dluhů nezajištěných věřitelů.
V případě, že bylo oddlužení řádně plněno a věřitelé budou uspokojeni alespoň co do výše 30 % jejich pohledávek, insolvenční správce je povinen neprodleně poté, kdy je uzavřen 60. měsíc trvání oddlužení, soudu podat Zprávu o splnění oddlužení, ve které navrhuje, aby Vám ne/bylo přiznáno osvobození od placení zbytku dluhu.

Od 01.07.2017 již dlužník není povinen sám žádat písemně soud, aby mu bylo osvobození přiznáno, nicméně Vám doporučuji žádost o osvobození od placení zbytku dluhů soudu ke konci 60. měsíce oddlužení zaslat;

Detailní informace o insolvenci - vizte zde:
http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/oddluzeni/

Dekuji za odpoved ale nevyčetla jsem z ni co delat když mame už vše splaceno drive jak za 60 mesicu a spravce to nezastavil exekuci mame dale i když je zaplacena