Počet stránek ve webu: 43.234

Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.


Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.082.288

Podpůrčí doba a Úřad práce

Odesláno: 
Otevřeno 161 x
1 odpověď
 
Když nastoupím na ÚP od 1.11.2019. od kdy, do kdy se bude přesně doba pojištění počítat? Říjen 2017 – až říjen 2019? Co se týče toho sociálního pojištění. Zákon mluví o 12 měsících. Že musím splňovat podmínku sociálního pojištění za 12 měsíců v období dvou let.
To jsem se díval, to bych splňoval, když bych nastoupil na ÚP od 1.11.2019.
A když v tom jednom daném měsíci mám, že jsem pracoval a že jsem byl na neschopence (tím myslím začátek neschopenky), počítá se i tento měsíc či nikoliv?
Mám dvě malé děti, celý život zdravotně pomáhám lidem a potřebuji prosím vědět, co by bylo pro mě nejlepší, abych nezůstal úplně bez finančních prostředků. Vše mně komplikuje posudkový lékař.

Děkuji mnohokrát za Vaše odpovědi.

S pozdravem pěkného dne.
 
Nárok na podporu v nezaměstnanosti upravuje zákon 435/2004 Sb. , o zaměstnanosti. Nárok na podporu v nezaměstnanosti má uchazeč o zaměstnání, který v posledních dvou letech před podáním žádosti o podporu v nezaměstnanosti získal zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností dobu důchodového pojištění v délce alespoň 12 měsíců. Těchto 12 odpracovaných měsíců musí mít ke dni, kdy má být podpora v nezaměstnanosti přiznaná. Dočasná pracovní neschopnosti je tzv. náhradní dobou zaměstnání, započítává se tedy také do "rozhodné doby". Podpora v nezaměstnanosti se bude počítat poměrově z průměrné mzdy v národním hospodářství v předešlém roce.