Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.075.255

Spor o výši nájemného - jak dlouho trvá soud a výše soudních poplatků

1 odpověď

Pokud nedojde k dohodě nájemníka s pronajímatelem bytu,pronajímatel dá věc k soudu. Jak dlouho bude trvat než soud rozhodně a kolik juzou dělat soudní
poplatky. Děkuji.

Dobrý den,

v dnešní době trvají řízení relativně dlouhou dobu, počítejte určitě 3/4 roku - záleží o jaký konkrétní soud půjde, o velikost objemu řešených případů apod.

Nicméně soud může určit, se nájem zvýší zpětně, a tedy, že bude nutné určitou částku doplatit.

Soud soudní poplatek vyměří a následně žalobce vyzve k jeho úhradě.

Předpokládám, že bude postupovat podle Položky 1, Sazebníku soudních poplatků zákona č. 549/1991 Sb. tedy podle výše žádané peněžité částky: do částky 20.000 Kč jde o 1000 Kč.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?