Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.068.144

Poplatek soudu za podání žádosti o rozvod (návrh na rozvod manželství)

5 odpovědí

Prosím o zdělení, kolik stojí v nynější době podání žádosti o rozvod manželství (návrhu na rozvod manželství) na soud. Děkuji. P.

Dobrý den,

můžete zkusit požádat o osvobození od soudních poplatků - vizte zde: ODKAZ

Dole pod vzorem, je i kráté povídání, jak vzor uplatnit.

Dle zákona o soudních poplatcích: 2000 Kč ( Sazebník soudních poplatků - příloha zákona č. 549/1991 Sb., Položka 4, bod 6.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

děkuji..ještě k podání žádosti na rozvod..chceme rozvod v klidu a co nejdříve,jak to udělat...nejlepší by pro nás bylo,abychom se nemuseli vůbec u soudu setkat..nebydlíme spolu skoro rok,každý máme jiného partnera,majetkoprávní uspořádání máme hotové s ověřenými podpisy...poradíte mi jak to udělat,aby to bylo co nejrychleji a bez problémů?..děkuji mockrát

Vzor tzv. rozvodu dohodou naleznete zde: ODKAZ

Pod vzorem je uveden informativní text. Pokud soudu všechno potřebné doložíte, během jednoho stání budete rozvedeni.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

potřebovala bych ještě ujasnit,kdy se platí poplatek za rozvod,jestli hned při podání žádosti na podatelně nebo až při rozvodovém stání...

jinak jsetli jsem správně pochopila,rozvod dohodou,přiložit smlouvu o majetkoprávním uspořádání,o dětech a výchově plus žádost o zproštění poplatku za rozvod...děkuji mnohokrát

Dobrý den, přesně tak jak píšete doložíte veškeré listiny. V rámci urychlení navrhuji na přední stranu podání rovnou vylepit kolek ve výši 2000 Kč (koupit se dají na poště) - dojde k urychlení vyřízení věci, protože jinak Vás soud vyzve abyste do 3 dnů zaplatila soudní poplatek.

Udělejte si prosím kopii takto připraveného podání, originál zašlete, případně odevzdejte osobně na podatelně soudu.