Počet stránek ve webu: 38.719

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

NACHÁZÍTE SE NA ONLINE CHATU PRÁVNÍ PORADNY
DOTAZY V CHATU PŘIJÍMÁME KAŽDÝ SUDÝ TÝDEN V SOBOTU PO 9. HODINĚ
(PŘÍJEM DOTAZŮ MAX. DO 11 HOD.)

DOTAZY NEBUDOU Z ORGANIZAČNÍCH DŮVODŮ PŘIJÍMÁNY 29.6.2019


Dotazy mimo online chat můžete poslat každý týden v pondělí po 10. hodině zde.
Dotazy týkající se EXEKUCE A INSOLVENCE prosím ukládejte kdykoliv zde.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 2.309.824

DAŇOVÉ FINANČNÍ VĚCI

Odesláno: 
Otevřeno 27 x
1 odpověď
 
Dobrý den, mohu se zeptat, zda se jedná o ust. § 53 - Vzájemné darování - Zk. Opatření Senátu č. 340/2013 Sb.). , když v roce 2018 jsem, já, dcera, převedla SMLOUVOU bezplatně 1/2 PODÍLU bytové jednotky na rodiče do SJM a nyní, v roce 2019 mi oba rodiče ze svého SJM bezplatně NOVOU SMLOUVOU darují 1/3 podílu z téhož bytu. Jedná se i tak o vzájemné darování dle § 53, nebo ne, když 1 smlouva je z roku 2018 a druhá z roku 2019? Platí se v tomto PŘÍPADĚ Dan z příjmu či Dan z nabytí nemov, věci? Děkuji, Patra
 
Dobrý den,

jde-li o dvě samostatné smlouvy a smluvní strany jsou příbuzné v přímé linii, tak v případě darování mezi těmito osobami ve smyslu § 10 odst. 3 písm. c) bod 1. zákona o daních z příjmů, jde o bezúplatný příjem, který je od daně z příjmu osvobozen.