Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.054.852

Placení povinného ručení vozidla zabaveného exekutorem - jak neplatit povinné ručení?

1 odpověď

Dobrý den,
nutně Vás prosím o odpověď! Bylo nám zabaveno v exekuci vozidlo, které nebylo trestním činem. Prokázáno to bylo policii ČR. Exekutor nekomunikuje a ani nevíme, kde vozidlo je. Prý se máme s exekutorem domluvit o navrácení vozidla. Pojišťovna po nás chce zaplatit povinné ručení a neuznala doklad o zabavení věci od exekutora. Jak se můžeme více bránit? Exekutor má vozidlo i doklady od vozidla a my jsme stále vlastníky i provozovateli vozidla, které nám zabavili. Nastalo další období pojistného. Bojíme se problémů. Pojišťovna na podklady o zabavené věci, tedy vozidla neakceptuje zrušení pojistného, které jim "dlužíme, " jeikož jsme stále v registru vozidel vlastníky. Je to začarovaný kruh a prý to pojišťovnu nezajímá! požadují to zaplatit! Jenže co další dny a roky před námi? Povinné ručení na vozidlo nebylo placeno po době, kdy nám bylo zabaveno.
Děkuji!

Dobrý den.

Dotazy týkající se výkonu exekuce nebo insolvence můžete kdykoliv uložit zde:
http://www.poslatdotaz.cz

Bude Vám odpovězeno zhruba do 3 dnů.