Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.072.543

Žaloba na náhradu škody - právník, advokát k soudu, soudnímu řízení

1 odpověď

Dobrý den,
podal jsem žalobu na náhradu škody a nyní to dospělo do stádia, že koncem března 2014 je soudní jednání. Je možno využít služeb právníka k tomuto jednání? Popř. existuje nějaká služba, která to občanům umožňuje s ohledem na cenu právního zastoupení?
Děkuji.

Dobrý den,
u soudního jednání můžete být zastoupen advokátem. Doporučuji vzhledem k blížícímu se termínu jednání, vyhledat pomoc advokáta co nejdříve, aby se mohl seznámit s případem a promyslet způsob obhajoby.
Dále existují případy, kdy si můžete zažádat o osvobození od soudních poplatků a ustanovení zástupce. Tato varianta připadá v úvahu, odůvodňují-li to Vaše poměry a nejde-li o svévolné nebo zřejmě bezúspěšné uplatňování nebo bránění práva. Jedná se o osvobození od soudních poplatků částečné, úplné lze přiznat jen zcela výjimečně.

Mohu Vám ještě nějak pomoci nebo potřebujete odpověď upřesnit?