Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.072.204

Obnovení placení výživného, alimentů - nové studium na škole

2 odpovědi

Dobrý den,
chtěl bych Vás poprosit o radu ohledně vyplácení výživného. 2013 jsem se dohodl s jedním z mých rodičů na ukončení vyživovací povinnosti a tak jsem přestal dostávat výživné.
Od září 2013 jsem však začal studovat a v současné době nemám žádnou finanční podporu, tudíž by mi výživné velmi pomohlo.
Je možné získat znovu výživné i přes předchozí dohodu o ukončení výživovací povinnosti?
Děkuji.

Dobrý den,
rodiče mají vyživovací povinnost vůči svým dětem. Na vyživovací povinnost máte nárok, pokud nejste schopen se sám živit, což v případě studia je pravděpodobné. Předpokládám, že jste, již plnoletý, tudíž v případě, že se s rodičem nedohodnete na obnovení vyživovací povinnosti, můžete sám podat návrh na určení výživného na věcně a místně příslušný soud.

Více o vyživovací povinnosti se dozvíte zde: ODKAZ

Mohu Vám ještě nějak pomoci nebo potřebujete odpověď upřesnit?

Dobrý den,

moc děkuji za odpověď, velmi mi pomohla.