Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.068.723

Vliv příjmů partnera, přítele ve společné domácnosti na výši výživného, alimentů

1 odpověď

Dobrý den,
bydlím s přítelem a mojí ZTP dcerou ve společné domácnosti. Z důvodu fyzické zátěže zvažuji umístit dceru do péče otci. Je možné se při výpočtu výživného vyhnout tomu, aby nebyl zahrnován do tohoto výpočtu i přítelovo příjem?
Je možné mě a dceru např. uvést jako nájemníka bytu, když byt je přítelův? Popř. , jak dlouho tento stav musí trvat. Děkuji za odpověď. I.

Dobrý den,
při stanovení výživného na dítě jednomu z rodičů soud vyžaduje pro posouzení majetkových poměrů rodiče i příjmy osob, které s nimi trvale žijí v rodinné domácnosti a podílejí se na nákladech. V případě, že sebe a dceru uvedete jako nájemce a zároveň nepopřete tvrzení, že pronajímatelem je Váš přítel, který s Vámi žije, není jisté jak se k takovým skutečnostem soud postaví a jestli Vám to v konečném důsledku pomůže.