Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.072.302

Rozvod manželství - jak vyplnit prohlášení o majetkových a výdělkových poměrech když neznám adresu bydliště manžela?

2 odpovědi

Dobrý den,
prosím mám podanou žádost o rozvod (návrh na rozvod manželství). S manželem už rok a půl nežiji ve společné domácnosti. Od soudu mi přišlo prohlášení o majetkových a výdělkových poměrech. Vím jen kde pracuje, ale ne kde bydlí a ani ho nevídám. Jak to mám vyplnit, když to mám do sedmi dnů vrátit zpět na soud? Manžel pracuje 50 km od mého bydliště.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
pokud s manželem nežijete ve společné domácnosti a neposkytne Vám tyto informace, nevyplňujte kolonku pro to určenou. Bohužel nemám k dispozici vzor tohoto prohlášení, proto Vám nedokážu poradit přesněji. Rozhodně bych skutečnost, že nemáte přehled o majetkových poměrech Vašeho manžela, neboť s Vámi nežije ve společné domácnosti a nekomunikuje s Vámi, soudu písemně sdělila při odesílání prohlášení. Dále se můžete na způsob vyplnění majetkových poměrů manžela zeptat např. telefonicky na podatelně soudu nebo přímo asistenta soudce, který daný případ rozhoduje.
Mohu Vám ještě nějak pomoci nebo potřebujete odpověď upřesnit?

Děkuji, já se jen bála, aby se mi to nevrátilo nebo se to nějak zbytečně neprotahovalo. Na soud to odnesu osobně, tak se tam zeptám co a jak. Ještě jednou díky