Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.072.439

Lék Herceptin - hrazení zdravotní pojišťovnou, infromace

1 odpověď

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli zdravotní pojišťovna ( 205) proplácí lék Herceptin? děkuji

Dobrý den,

lék Herceptin je částečně hrazený zdravotní pojišťovnou a pacient na tento lék doplácí. Dle zákona o veřejném zdravotním pojištění jsou stanoveny limity pro regulační poplatky a doplatky na léčivé přípravky částečně hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Tento limit je pro osoby starší 18 let a mladší 65 let stanoven na 5.000, - Kč, u dětí a seniorů snížen na 2.500, - Kč. Částku, o kterou tento limit překročíte, je Vám Vaše zdravotní pojišťovna povinna uhradit do 60 dnů po ukončení kalendářního čtvrtletí, v němž byl limit překročen.

Co všechno se pacientům započítává do tohoto ročního limitu, je uvedeno zde: ODKAZ
Více informací o Vašem léku, včetně doplatku pacienta naleznete zde: ODKAZ

Mohu Vám ještě nějak pomoci nebo potřebujete odpověď upřesnit?