Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.072.221

Nárok na příspěvek na bydlení v insolvenci, insolvenčním řízení

1 odpověď

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat zda člověk v insolvenci má nárok na státní příspěvek na bydlení? Děkuji.

Dobrý den,

samotné insolvenční řízení nevylučuje Váš nárok na příspěvek na bydlení. Nutné je, abyste splnil podmínky nároku na dávku příspěvek na bydlení. Pro výpočet nároku na dávku příspěvek na bydlení se započítává příjem před srážkou insolvenčního správce.
Mohu Vám ještě nějak pomoci nebo potřebujete odpověď upřesnit?