Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.069.165

Nepravidelné vyplácení výplat a výpověď pro nadbytečnost bez odstupného - jak se bránit?

2 odpovědi

Dobrý den,prosím co mám dělat, když manžel je zaměstnán u jisté společnosti jako řidič cca 3 roky. Ve smlouvě nemá uveden výplatní den. Takže dochází k nepravidelné výplatě a to až po nátlaku na majitele.
Nyní opět nezaplatil výplatu za měsíc leden 2013, poslal SMS zprávu manželovi, že neví jak to bude s výplatou. Dále dal manželovi výpověď pro nadbytečnost § 52, ale pokračuje v činnosti prý ve Španělsku. Výpověď samozřejmě bez odstupného. Děkuji za radu a pomoc, přeji hezký den.Čálková Zdeňka

Dobrý den.

Výplatní den nemusí být teoreticky ve smlouvě uveden, protože jej mohou upravovat vnitřní mzdové předpisy zaměstnavatele.

Nárok na odstupné mu jistě vznikl podle § 67 odst. 1 zákoníku práce.

Navrhuji obrátit se na zaměstnavatele - písemně, doporučeně a na dodejku, s tím že žádáte vyplacení mzdy včetněodstupného - zkontrolujte prosím, že je ve smlouvě uveden důvod výpovědi. Dále v dopise uveďte, že pokud nebude do určité lhůty zaplaceno, budete věc řešit soudní cestou.

Hlídejte prosím na odkaz že společnost zaměstnavatele není v úpadku (insolvence), pokud by se tak stalo bylo by možné abyste si přihlásili pohledávku tam.

Jinak samozřejmě můžete v této věci kontaktovat i oblastní inspektorát práce.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Děkuji za odpověď,jak jsem psala důvod výpovědi je nadbytečnost §52 odst.c.Společnost v úpadku není,protože majitel tady končí a prý pod stejným IČO bude pokračovat ve Španělsku.Jedná se o autobusovou dopravu.Tedy má nárok na odstupné?Výpověď běží od 1.2.2013 a je dvouměsíční.Děkuji Z.Č.