Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.065.360

Obtěžování, urážky a vyhrožování novou přítelkyní expřítele - jak se bránit?

6 odpovědí

Dobrý den, mám problém s přítelkyní mého expartnera. 2 roky mě na veřejnosti uráží a obtěžuje na internetu. Říká, že jsem narkoman, což není pravda. Když ji nekde potkám nadáva mi a jednou už me i napadla, což zkončilo podmínkou. Na internetu píše, že mi ublíží, že si to bude fotit asi to bere jako legraci. Žádala jsem ji, ať toho nechá, vysmála se mi. Když píši expříteli ohledně dcery, vždy píše ona. Je možno se nějak bránit takovým urážkám? Vážně mám strach, že mi něco udělá. Narodil se ni před 3mi měsíci syn a uz když sem byla těhotná, tak mi nadávala a psychický mě deptala. Doufám ze mi nějak pomůžete. Můj expřítel neplatí na dceru a dluží na vyžívném. Opakovaným trestním oznámením a exekuci se snažím dostat peníze co dluží.

Dobrý den,

ve věci můžete určitě podat trestní oznámení, měla byste si veškeré sms, případně zprávy, které jsou zasílány přes internet, nebo společenské sítě, tisknout a ukládat, připravte si i předchozí trestní oznámení - jejich spisové značky, případná napadnutí - lékařské zprávy a podobně. Na policii bych zdůraznila již dříve uloženou podmínku a dále že máte syna a bojíte se tutdíž i o něho.

Mohlo by jít o TČ: pomluvy, nebezpečného pronásledování, nebezpečného vyhrožování.

Pokud policie neshledá intenzitu trestného činu předá věc přestupkové komisi, která bude věc řešit jako přestupek proti občanskému soužití.

Pokud dosahují útakové intenzity jak píšete navrhovala bych zvážit výměnu telefoního čísla, mailu apod. Rozhodně na tyto zprávy nijak nereagujte.

Děkuji za odpověď bohužel telefon sem si změnila d3krát ale díky tomu ze je v kontaktu s dcerou tak si číslo bere od mého ex a ty úražky sdíli na facebooku a veřejné píse jak dceru zanedbávám a ubližuji ji a ja uz jsem z toho psychický unavena ale jinak děkuji za odpověď

Vedle trestního oznámení bohužel moc jiných variant řešení nezbývá - nejlepší by byla samozřejmě dohoda. Jinak dál sbírejte důkazy a případně se tedy obraťte na policii.

Děkuji moc za odpověď

Informace o vymáhání dlužného výživného zde: odkaz

Postup jak vymáhat dlužné výživné exekučně zde: odkaz