Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.072.264

Zrušení, výpověď, vypovězení smlouvy o dílo na zprostředkování oddlužení

1 odpověď

Sepsala jsem smlouvu o dílo o oddlužení exekucí přes soud. Firma po mě chce na ruku 1.500 Kč, které prostě dohromady nedám. Smlouvu bych teď nejraději zrušila, ta je i bez razítka, jen prostě podpisy a nic víc. Můžete mi poradit, jestli se z toho mohu dostat nějak ven?

Dobrý den,

vždy záleží na konkrétním obsahu smlouvy a podmínkách, které si strany ujednali pro případ odstoupení od smlouvy. Pokud žádné takové podmínky ujednány nejsou, vychází se z právní úpravy obsažené v zákoně. Každopádně absence razítka na smlouvě nemá vliv na její neplatnost.
Doporučovala bych Vám se dohodnout s druhou stranou na ukončení smlouvy z důvodu, že finanční částku nejste schopna zaplatit.
Zároveň Vám, ale doporučuji, pokud jste v situaci, kdy nejste schopna všechny Vaše závazky splácet včas, danou situaci řešit, zejména formou oddlužení, neboť následky konkursu, který Vám v tomto případě hrozí, jsou daleko horší.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?