Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.064.405

Lživá pomluva na sociální síti Facebook - jak se bránit?

1 odpověď

Dobrý den,
s manželem jsme spolu 5 let (2011-2016). Má nemanželské dítě platil alimenty do dospělosti a ukončení učebního oboru.
On říká že holka jeho není, nijak se nestýkají, nikdy ji neviděl. Náhodou jsem našla jak ho pomlouvá jeho neteř (20 let) u slečny co je jeho nemanželské dítě.
Píše o něm, že je to strašný člověk, aby byla ráda že ho nezná ať je ráda že se s ním nestýká.
Nelíbí se mi to je to nařknutí ale jde se proti tomu bránit?
Děkuji a s pozdravem DS

Dobrý den,

lze podat trestní oznámení pro podezření ze spáchání přečinu pomluvy. Dle trestního zákoníku se přečinu pomluvy dopustí ten, kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu.
Trestní oznámení můžete podat osobně přímo, na kterékoli policejní stanici nebo zaslat poštou.