Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.072.415

Za jak dlouho se dostane pachatel znásilní do vazby - informace

1 odpověď

Dobrý den, 9.12.2013 jsem podala trestní oznámení pro znásilnění. Šlo o dlouhodobější sexuální obtěžován, psychické vydírání a ono znásilnění až v konečné fázi. Policie teď shromažďuje důkazy, vyslechla svědectví atd. Chtěla bych se zeptat, jak dlouho bude trvat, než si přijdou pro pachatele? Pachatel je znám. Kriminalista mi řekl, že pachatel nebude v žádném případě vyšetřován na svobodě, dají ho do vazby. Jak dlouho bude trvat, než k tomu dojde? Mám strach z dalšího vydírání ze strany pachatele nebo že si bude hledat další oběti.

Dobrý den,

do vazby lze vzít pouze osobu, proti níž bylo zahájeno trestní stíhání. Účinky zahájení trestního stíhání nastávají doručením opisu písemného vyhotovení usnesení o zahájení trestního stíhání obviněné osobě.
Vzetí do vazby je podmíněno rozhodnutí soudu a v přípravném řízení rozhoduje soudce. V přípravném řízení, kdy policie provádí vyšetřování, je takové rozhodnutí možné pouze na základě návrhu státního zástupce.
Vzetí pachatele do vazby záleží nyní na učinění návrhu ze strany státního zástupce. V tomto případě není zákonem upravena žádná lhůta, ve které státní zástupce může návrh učinit.
Z Vaší strany můžete poslat příslušnému státnímu zástupci neformální podnět, ve kterém uvedete důvody, pro které máte za to, že pachatel by měl být vzat do vazby a požádat ho, aby otázku podání návrhu na vzetí do vazby z důvodu Vašich obav z pachatele, zvážil v co nejkratší době.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?