Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.054.352

Družka si kvůli druhovým dluhům vzala půjčky, druh nesplácí dluhy - jak postupovat?

1 odpověď

Dobrý den, 4,5 roku jsem žila ve společné domácnosti s druhem. Brala jsem si na sebe úvěry, většinou bankovní, protože měl problémy. Ukradl např. v herně peníze, neplatil nájem. Vše jsem z půjček hradila. Koupila jsem auto, které si nechal. Pomáhal mi zhruba 2 roky dluhy splácet, po rozchodu mi nedal ani korunu, už se mnou nic nesplácí. Vše si nechal - auto, počítač, já jenpračku, ledničku, a nádobí zhruba 15.000 hodnoty.
Všechny úvěry jsou psané na mě, není ani ručitel. V součtu 400. 000,-, jsem na mateřské, nemám na splátky, mám samé exekuce. Mohu z něj nějak alespoň část peněz dostat, když mohu doložit žití ve společné domácnosti, nejsme spolu asi 3 a půl roku. Děkuji.

Obávám se, že v tomto případě, se Vám bude velmi těžko prokazovat, že peníze nebyly pro Vás ale pro někoho jiného.

Zvažte spíše oddlužení. Detailní informace o insolvenci - vizte zde:
http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/component/content/article/107/11790-postup-osobniho-bankrotu-oddluzeni-insolvence-podle-insolvencniho-zakona.html