Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.072.366

Matka si vzala půjčku pro syna - syn nesplácí, jak postupovat?

1 odpověď

prosim o radu synovy jsem vzala pujcku na sebe ale prestal ji platit ja ochotny dluh uznat na sebe co mam delat jsem v duchodu a te je 3200kc

Dobrý den,

pokud jste půjčku uzavírala sama, vystupujete pro věřitele jako dlužník vy, nikoli Váš syn, který peníze fakticky získal.
Náš právní řád umožňuje, aby Váš syn převzal dluh namísto Vás, za předpokladu, že věřitel s tím bude souhlasit (ust. § 531 OZ). Dá-li Vám věřitel souhlas, uzavřete se synem Smlouvu o převzetí dluhu.
Vzor najdte na tomto odkazu - ODKAZ

Mějte však na paměti, aby věřitel k převzetí dluhu Vaším synem přistoupil, budou ho zajímat převážně majetkové poměry a příjem Vašeho syna. Každopádně Vám doporučuji danou situaci řešit dříve, než věřitel začne vymáhat dluh soudně.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?