Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.066.009

Jak dokázat výpověď mandátní smlouvy - stačí svědek?

5 odpovědí

Dobrý den,
byla jsem se svědkem předat výpověď paní z modelingové agentury. Vzala jsem si svědka, protože jsem věděla, že mi to nepodepíše. Mám to i nahrané na mobilu, že mandátní smlouva, kterou jsem měla právo vypovědět je řádně ukončena a výpověď osobně doručena.
Stačilo to takhle? Kdyby mě náhodou chtěla hnát před soud stačí mi jako důkaz svědek popřípadě nahrávka? děkuji

Ano, myslím, že toto by měl být dostatečný důkaz, pro případné soudní jednání. Nad rámec uvádím, že judikatura obvykle předpokládá a doporučuje svědky dva, nicméně vy máte ještě nahrávku. Doporučuji zkontrolovat ustanovení mandátní smlouvy, zda jste vypověděla smlouvu v souladu s těmito ustanoveními. Máte ještě další otázku?

Smlouvu jsem podepsala 30.9.2011 a 20.1.2013 jsem ji vypověděla-dořučila osobně se svědkem.

Píše se tam: V době počátečního obodbí je modelka oprávněna tuto smlouvu vypovědět s účinky k poslednímu dni kalendářního měsíce následujícho po měsíci, v němž bude výpověď agetuře doručena, je-li dán něktrý z následujících výpovědních důvodů.
a) nedojde-li po dobu delší než 1 rok ke sjednání zakázek, jejichž předmětem by byl výkon modelky az nichž by plynule celkové hrubé příjmy alespoň 10 000kč.
A tuhle částku jsem tam opravdu neměla.
Takže 28.2.2013 by měla skončit výpovědní lhůta?
Děkuji moc za odpověďi!!

Výpovědní doba skutečně skončí 28.2.2013. Nicméně se zaměřte na vysvětlení pojmu "POČÁTEČNÍ OBDOBÍ" zda-li je ve smlouvě specifikováno. Jinak ale s Vámi souhlasím.

Je tam jen tohle s tím počátečním obdobím: "Smlouva se uzavírá na dobu neurčitou s tím, že v období od užavření smlouvy do 1 roku(tzn: počáteční období) není žádná ze stran smlouvy oprávněna vypovědět.."...atd .
Moc Děkuji za objasnění!
Přeju krásný víkend

Pokud je ve smlouvě uveden Vámi citovaný text - znamenalo by to, že počáteční období uplynulo v době 30.9.2011 do 30.9.2012, pokud jste podala výpověď 20.1.2013, toto období "kdy nelze podat výpověď", už proběhlo. Z mého pohledu s ohledem na informace, které jsem od Vás obdržela, tedy proběhlo vše správně a podle smlouvy a mandátní smlouva byla vypovězena. Krásný víkend i Vám.