Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.054.729

Inkasní společnost neinformovala věřitele o uhrazení dluhu a dluh je opět vymáhán - jak se bránit?

1 odpověď

Dobrý den,
rád bych věděl, jestli zákon nějak ukládá inkasním společnostem, do kdy musí od zaplaceni pohledávky ukončit vymáhání a konktatovat veřitele, že je vše zaplacené. Včera 27.11.2015 jsem se dozvěděl, že inkasní společnost, konktaktovala 17.11.2015 věřitele, načež dluh bych zaplacen před půl rokem (06/2015). Veřitel mezitím předal můj už neexistující dluh o pár dnů dříve nové společnosti která ho po mě znovu vymáhá.
Díky

Dobrý den,

pokud jste schopen prokázat nové společnosti, že vymáhaný dluh jste již uhradil, nemůže po Vás nic požadovat. Uhrazením pohledávky došlo k zániku závazku. Inkasní společnost by měla věřitele informovat bez zbytečného odkladu o tom, že jeho pohledávka byla uhrazena. Záleží také, zda již nedošlo k postoupení (odkupu) pohledávky. Postoupil-li věřitel danou pohledávku inkasní společnosti, není již oprávněn ji nabízet jiné inkasní společnosti.