Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.074.051

Daň z dědictví po zemřelých rodičích - jaké daně se platí?

1 odpověď

Dobrý den. Společně se sestrou jsme zdědili drobnou nemovitost po naší matce. Nevím jaká daňová přiznání mám podávat (dědická daň, daň z převodu nemovitostí, daň z nemovitosti). Můžete mi prosím poradit? Přiznání podáváme každý zvlášť nebo dohromady?
Děkuji za odpověď

Dobrý den,

k povinnosti uhradit daň dědickou dochází, když je získán majetek v souvislosti s úmrtím. Příbuzní v řadě přímé (což jste i Vy se sestrou) a manželé jsou osvobozeni od dědické daně. Tudíž vám žádná daňová povinnost nevzniká.

K podání daňového přiznání naleznete více informací zde: ODKAZ.

Jakožto vlastnice nemovitosti budete povinny platit daň z nemovitosti.

Více informací naleznete zde - ODKAZ.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?