Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.074.019

Odstoupení od smlouvy, vrácení zálohy

1 odpověď

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o zodpovězení dotazu. Objednala jsem si vzdělávací kurz na splátkový kalendář a zaplatila zálohu. Od smlouvy chci odstoupit. Je možné dostat zálohu zpět? Předpokládám, že ne, protože v obchodních podmínkách je uvedeno, že je nevratná. Jsem nezaměstnaná a bez podpory a výše zálohy pro mě znamená pokrytí měsíčních nákladů.

Děkuji Urbanová

Dobrý den,

pokud je v obchodních podmínkách uvedeno, že je záloha nevratná obávám se, že nebude příliš možností, jak tento závěr zvrátit.

Jako možná východiska z Vaší situace mě napadá následující:

- pokusit se se s agenturou domluvit, na vrácení celé nebo části zálohy
- postoupit své místo v kurzu na jinou osobu, pak si od ní nechat "zálohu" vrátit v celém/částečném rozsahu
- pokud nemáte kurz objednaný déle než 14 dní bylo by možno od smlouvy odstoupit, pak by se Vám měla vrátit i záloha.

Tyto závěry berte prosím, jako obecné návody, pro konkrétní odpověď a zvážení možných řešení, bych potřebovala vdidět smlouvu a všeobecné obchodní podmínky.

Nad rámec Vašeho dotazu, s ohledem na Vaši finanční situaci radím zkontrolovat si, zda čerpáte veškeré dávky sociálního zabezpečení na které by Vám mohl vzniknout nárok - např. příspěvek na bydlení. Případně dávky v hmotné nouzi.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?