Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.073.971

Lhůta Nejvyššího soudu na reakci na dovolání

3 odpovědi

08/2012 jsem si podal dovolání Nejvyššímu soudu a dodnes jsem neobdržel žádnou zprávu. Je někde možné zjistit v jakém stádiu je moje dovolání. Připadá mi že to dost dlouho trvá. Jde mi o střechu nad hlavou.
Děkuji Ivo.

Dobrý den,

obraťte se telefonicky a písemně na nejvyšší soud k soudem přidělené spisové značce - kontakt na soud naleznete zde - ODKAZ.

Do písemné žádosti napište, že zdvořile žádáte o sdělení stavu ve věci, že jste dne … podal dovolání a že ve Vaší věci nebylo dosud rozhodnuto.

Celá záležitost se mohla zdržet i proto, že Vám bude třeba ustanovit advokáta pro podání dovolání, neboť dovolatel musí být zastoupen advokátem (nevím, z Vašeho dotazu zda jste byl zastoupen). Proto raději zavolejte i na soud, který ve Vaší věci rozhodoval v 1. stupni (ODKAZ).

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

§ 241

(1) Není-li dále stanoveno jinak, musí být dovolatel zastoupen advokátem nebo notářem. Notář může dovolatele zastupovat jen v rozsahu svého oprávnění stanoveného zvláštními právními předpisy

Zastoupen právníkem jsem byl ale ten mi řekl že dovolací soud žádné číslo jednací nesdělil. Je to možné?

Samozřejmě, že přidělí spisovou značku. Zavolejte/ napište tam, dohledejte, kde se v současné době podání nalézá (soud 1. stupně, dovolací soud).

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?