Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.071.178

Pokuta od ČKP za nepojištěné auto - jak se bránit?

3 odpovědi

Dobrý den,
manželovi vypověděla pojištovna povinné ručení 02/2012, neřešil to, jelikož auto neprovozoval - bylo nepojizdné. Stálo na zahradě. 01/2013 obnovil pojištění. Nyní mu přišlo od České kanceláře pojistitelů ČKP povinnost zaplatit 16.000 Kč. Vím, že je to jeho chyba, ale zaráží mě, že se neozvali dříve, aby částka byla únosnější. Je možno se nějak bránit? Stačilo by třeba nějaké prohlášení? Je to pro nás velká částka, kterou si nemůžeme dovolit.
Za odpověď děkuji.

Dobrý den,

rozhodně věc nenechejte být, s pojišťovnou komunikujte, pokuste se jim situaci vysvětlit, třeba se Vám podaří domluvit splátkový kalendář, případně částku, kterou bude třeba zaplatit alespoň poměrně snížit. Rozhodně doložte, že byl automobil nepojízdný. Můžete se pokusit navrhnout zpětné odhlášení vozidla.

Pokud by došlo k předání k vymáhání advokátní kanceláři, dojde k dalšímu navýšení dlužné částky.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Děkuji za odpověď,
ČKP (Česká kancelář pojistitelů) vymáhá poplatek za období nepojištění vozidla,
02/2012-01/2013, 50-Kč/den. Nevím, zda by stačilo čestné prohlášení, že vozidlo bylo nepojízdné.
Jest-li také nemají nějakou povinnost, ohlásit se dříve, než to nabylo takové částky.
Děkuji

Povinnost ohlásit toto dříve ze zákona nevyplývá (ověřte prosím, že není taková povinnost upravena ve všeobecných obchodních podmínkách pojišťovny). Samozřejmě pokud by pojišťovna na takové čestné prohlášení přistoupila, celou záležitost by to vyřešilo, stejně jako případné zpětné odhlášení vozidla.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?