Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.076.752

Vymáhání dluhu po dědici otce dítěte (výživné, alimenty)

2 odpovědi

Dobrý den,
dědictví po otci mé nezletilé dcery bylo rozděleno na čtvrtiny. Já jsem uplatnila pohledávku na výživné, které mé dceři dlužil, která činí jedna čtvrtina 5125 Kč. Jak mám postupovat, když nemohu od jednoho dědice tuto částku vlastně získat, i když už má dávno číslo mého účtu, a i přes mé výzvy se stále nic neděje. Nekomunikuje a po zaslání dopisu si mě tento vrátil nezpět s tím, že adresát je na uvedené adrese neznámý, neboť se odstěhoval neznámo kam. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v případě, že nelze dané osobě doručit ani jinak ji kontaktovat, můžete na základě rozhodnutí o dědictví podat návrh na výkon exekuce, neboť dědické rozhodnutí je současně exekučním titulem a není zde třeba uplatňovat svůj nárok žalobou u soudu. Na dědickém rozhodnutí si nechte vyznačit právní moc.

Ještě jednou děkuji za odpověď.