Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.070.718

Právník z oblasti porušování autorských práv - uploadování souborů na filehostingové servery WAREZ

2 odpovědi

Dobrý den,
20.8. 2013 byla v mém bytě provedena domovní prohlídka ve věci:
Warez - uploadování na filehostingové servery.
Dle příkazu k domovní prohlídce jsem zasáhl do práv k audiovizuálním dílům a způsobil tak škodu přesahující 500.000 Kč.
Při domovní prohlídce mně byly zabaveny PC sestavy, externí pevné disky a další věci s tím související.
Jsem podezřelý ze spáchání přečinu porušování autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi podle § 270 odst. 1, odst. 2, písm. b) trestního zákoníku.
Tato událost mě psychicky hodně zasáhla, nevím jak dál pokračovat, na koho se v této věci nejlépe obrátit,
nemám s tímto žádné zkušenosti.
Je jasné, že potřebuji právníka, ale v tomto vidím problém, nevím kde najdu právníka v oboru IT (specialistu) v této problematice znalého.
Tímto Vás velmi prosím o pomoc (radu, kontakty) jak dále postupovat.
Děkuji za Váš čas.

Dobrý den,

ve Vašem případě není nutné shánět přímo právního specialistu v oboru IT, potřebujete spíše právní pomoc v oboru trestní právo.

Doporučuji vyhledat advokáta v místě Vašeho bydliště případně ve větším městě poblíž Vašeho bydliště.

Advokáta doporučuji hledat přes stránky advokátní komory ČAK: ODKAZ.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Děkuji za odkaz, to prozatím stačí.