Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.070.798

Koupě nemovitosti - je možné část ceny zaplatit v hotovosti a část na účet?

2 odpovědi

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jaká je maximální částka, kterou lze zaplatit prodávajícímu v hotovosti při koupi nemovitosti. Lze předat část v hotovosti a část bezhotovostně?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

na Vaši otázku odpovídá zákon o omezení plateb v hotovosti, z. č. 254/2004 Sb. Hotovostní limit je stanoven na částku 350.000, - Kč.

K Vaší druhé otázce, samozřejmě je možné sjednat platební podmínky ve smlouvě tak, že část bude uhrazena hotovostně a část bezhotovostně (např. převodem na účet).

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Děkuji, tak mi to stačí. Hezký den!