Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.068.836

Menší splátky dluhu bance - hrozí exekuce na plat, mzdu, účet a movitý, nemovitý majetek?

1 odpověď

Dobry den,
mam pujcky ktere nestacim splacet - celou mesicni splatku vzdy kazdy mesic poslu splatku mensi sice mene, ale splacim. Muze me banka dat exekutorovi? Dekuji.

Dobrý den,

dostal-li jste se do finanční situace, ve které nejste schopna splácet svůj závazek v plné výši, doporučuji svůj problém s bankou zavčas řešit. Můžete se s bankou domluvit např. na snížení splátek a jiných možnostech. Nesplníte-li svoji měsíční splátku v plné výši, dostáváte se s částkou, kterou jste neuhradila do prodlení. Banka po vás samozřejmě může kdykoliv takovou dlužnou částku vymáhat. Dále, je-li tato možnost uvedena ve smlouvě, může Vám pro řádné nesplnění některé ze splátek celý dluh zesplatnit. Dále je pravděpodobné, že má banka pro případ porušení řádného splácení sjednané smluvní pokuty. Rozhodne-li se banka vymáhat váš dluh soudně, připočtou se k tomu i náklady soudního řízení (soudní poplatek, právní zastoupení atd.) Dále pak po vynesení pravomocného rozsudku náklady na exekuci. Z toho důvodu doporučuji s bankou danou situaci zavčas řešit, neboť to bude jen otázka času, kdy se vám banka ozve sama.