Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.072.103

Podpora v nezaměstnanosti

3 odpovědi

Navazuji na svůj dotaz na stránce:
ODKAZ

Nebylo by řešením, kdyby bývalý zaměstnavatel uvedl v měsíci květnu 2013 v DPČ pracovní volno? ! Pracoval jsem u této firmy téměř tři roky a tento jediný měsíc a poslední mě připraví o 2500 korun!
Prosím, naznačte mi jestli existuje šance tuto Věc řešit.
Děkuji Petr S. 59 let.

Opravdu si myslím, že úřednice celou záležitost neposoudila správně, již z povahy věci jsou DPČ a DPP uzavírany pro práce, které se konají nárazově formou brigád, to znamená že práci můžete vykonávat v lednu, únoru a pak zas v květnu a červnu. A Vaše DPČ byla ukončena ke dni 31.5. 2013. Proto není ani nutné abyste si bral pracovní volno.

Ani argument, že za Vás nebyl uskutečněn odvod zaměstnavatelem neobstojí neboť se daně, sociální a zdravotní odvádí při dosažení rozhodného příjmu, což je 2 500 Kč měsíčně.

Omlouvám se pokud jste musel déle čekat, dotazů bylo dnes opravdu hodně.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Host 158: Těmi 2500, - Kč, jsem myslel krácením podpory v důsledku nezapočítání výdělků z DPČ, jen proto, že poslední měsíc květen prac. vztahu nezaplatil zaměstnavatel soc. a zdrav. pojištění!

Problematiku sociálního zabezpečení velmi dobře ovládá Mgr. V. Nováková, se specifickými dotazy se můžete obrátit na ni každý lichý týden v pondělí po 10. hodině zde: ODKAZ