Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.071.034

Otec lže že mu matka podepsala převzetí výživného na několik let dopředu

1 odpověď

Dobrý den,
mám dotaz ohledně alimentů. Můj bývalý přítel mi dluží výživné za bezmála 4 roky. Měsíčně mi má dávat 1000 Kč.
Teď vyrukoval s tím že má ode mě podepsaný papír, že mi dal alimenty do 18 roků mojí dcery. Já vím že takovou blbost jsem mu nepodepisovala. Co s tím?
Děkuji Rolová Lucie

Dobrý den, veškeré informace ohledné výživného jsou dostupné zde - Detailní stránka o výživném vizte zde:
ODKAZ.

Z vašeho dotazu předpokládám, že Vaší dceři bylo již 18 let (je tedy zletilá), v takovém případě, pokud není výdělečně činná, ale je např. studentka (připravuje se na výkon budoucího povolání studiem), může podat ONA (nikoliv Vy, je už zletilá) jednak návrh na zvýšení výživného u zletilého dítěte, případně exekuci na výživné. ODKAZ.

Dlužné výživné je možno žádat pouze 3 roky zpětně (kvůli promlčení), u zletilých dětí lze zvýšení žádat pouze ode dne podání žalobynikoliv zpětně.

Další možnost je podání tresního oznámení, nicméně takové podání Vaší situaci nijak reálně neřeší.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?