Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.068.977

Bezplatné užívání bytu a jeho další podnájem osobě s právem užívání

1 odpověď

Chtěla bych se zeptat, zda-li je možné pronajmout (dát) rodičům k bezplatnému užívání můj byt s tím, že oni by ho dali k dalšímu podnájmu, aniž by v něm bydleli.
Jsem dlouhodobě v zahraničí a nemohu a ani nechci jednat s nájemníky.
Děkuji za odpověď

Dobrý den,
kdybyste tuto situaci chtěla řešit prostřednictvím nájemní smlouvy, musela by tako smlouva být úplatná, jinak by nesplňovala charakter nájemní smlouvy, ale např. smlouvy o výpůjčce.
Dále je možnost uzavřít s rodiči smlouvu o správě bytu, ve které je pověříte, aby za Vás spravovali byt, uzavírali nájemní smlouvy s nájemci atd.