Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.071.071

Zvýšení částky invalidního důchodu a zabavení příspěvku na bydlení sociálkou

7 odpovědí

Dobrý den, byl mně přiznán z prvního stupně částečného důchodu druhý stupeň a dostala jsem vyučtování zpětně, ale pobírám příspěvek na bydlení. Může mi sociálka toto vyúčtování sebrat? Mám necelé 2000 Kč na celý měsíc a moc by mě pomohlo kdyby mě tyto peníze mohly zůstat. Nedá se takto žít sem po operaci páteře a zatím nemohu pracovat.
Děkuji za vaší odpověd LD

Dobrý den,

nárok na příspěvek na bydlení je stanoven zákonem, nezáleží tedy pouze na posouzení ze strany správy sociálního zabezpečení.

ODKAZ.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Moc tomu nerozumým zítra jdu nehlásit změnu která se musí hlásit do osmi dnů a jde mi pouze oto zdali ty peníze mi zůstanou nebo mají právo mi je odebrat že třeba nastal přeplatek?

Peníze z invalidního důchodu Vám určitě zůstanou, pokud Vám byly přiznány. Z vašeho dotazu jsem pochopila, že došlo ke zvýšení Vašeho nároku. V předchozí odpovědi jsem uvedla odkaz posuzování nároku na příspěvek na bydlení, neboť na ten byste mohla ztratit nárok v důsledku změny (rozšíření)invalidního důchodu.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Jde mi oto zdali mi bude zpětně vzat příspěvek na bydlení od doby kdy mi byl přiznámn vyší důchod

Pokud jste za dané čtvrtletí splnila zákonné podmínky, není důvod, aby Vám byl příspěvek na bydlení odebrán.

Proto jsem Vám posílala odkaz na kalkulačku výpočtu nároku příspěvku na bydlení, abyste si ověřila, zda Vám nárok na dávku vznikl.

V ostatním odkazuji na výše uvedené.

Dostala sem po operaci částečný invalidní důchod a nárok pouze na příspěvek na bydlení a jak má člověk žít s necelými 2000kč na měsíc? Je možná nějaká pomoct finanční toto se nedá opravdu vyjít a žít. Děkuji za odpověd

Podívejte se na níže uvedené odkazy, jsou tam vždy obsaženy komentáře, kdy se které dávky vyplácí. Naši konverzaci i nadále neuzavírám, tudíž jsem Vám i nadále k dispozici, pokud byste potřebovala něco vysvětlit.

PŘÍSPĚVEK NA BYDLENÍ - více zde: ODKAZ, jednoduchá orientační kalkulačka dostupná zde: ODKAZ

DÁVKY V HMOTNÉ NOUZI - více zde: ODKAZ

PŘÍSPĚVEK NA MOBILITU - více zde: ODKAZ

PŘÍSPĚVEK NA ZVLÁŠTNÍ POMŮCKU - více zde: ODKAZ

PŘÍSPĚVEK NA PÉČI - více zde: ODKAZ