Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.069.307

Dohoda o výživném na nezaopatřenou manželku před a po rozvodu manželství

3 odpovědi

Dobrý den, s manželem jsme se dohodli na rozvodu dohodou. Nyní sepisujeme potřebné dohody. Nemohu nikde najít Dohodu o výživném na nezaopatřenou manželku před a po rozvodu. Prosila bych nějaký odkaz na vzor, kde je možno stáhnout. Děkuji moc, hezkou neděli IU

Dobrý den,

vzory jsou dostupné zde - ODKAZ.

Návrhy listin, naleznete zde: ODKAZ.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Děkuji mockrát. Mám ještě poslední věc. S manželem vlastníme pozemek ( SJM), který splácíme úvěrem. V rámci rozvodu a majetkového vyrovnání chceme pozemek přepsat na nezletilé děti, jelikož já pro banku nemohu figurovat jako dlužník, jsem na RD a bez příjmů. V tomto případě by prý pozemek nebyl ohrožen příp. dluhy jednoho z nás. Jak je to ale s příp. exekucí? Nic nám nehrozí, ale pro jistotu se ptám. Rovněž bych potřebovala vzor smlouvy k převodu nemovitosti a návrh na vklad do KN a radu, jak postupovat. Měla by smlouva být hned součástí maj. vyrovnání nebo ji lze soudu doložit v průběhu rozv. řízení? Děkuji mockrát IU

Ohledně vzorů smluv k převodu nemovitosti odkazuji na již výše zaslané stránky:
ODKAZ.
Pod smlouvami se nachází i krátké komentáře, jak vzor uplatnit.

Ohledně vkladu do katastru nemovitostí - podává se na formuláři, dostupném na stránkách katastru nemovitostí.

Smlouva o převodu nemovitosti, může být samostatná, nemusí být součástí dohody o vypořádání, v dohodě o vypořádání by ale mělo být vidět, že jste se shodli, nemovitost darovat nezletilému.

Exekuci Vaši, nebo Vašeho býv. manžela, nebude možno na nemovitost nezletilého vztáhnout, neboť vlastníkem nemovitosti bude právě nezletilý a nikoliv Vy, nebo Váš manžel jako oprávněný.