Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.074.031

Jak se odvolat proti výši pojistného u ČKP u nepojištěného automobilu při uplynulé lhůtě na odvolání

1 odpověď

Dobrý den,
přišla mi výzva k úhradě od CREDITEXPRESS závazku u České kanceláře pojistitelů ohledně nepojištěného automobilu. Lhůtu na odvolání u České kanceláře pojistitelů jsem prošvihl.
Částka je pro mě neúnosná. Mám nějakou možnost se ještě bránit?
Děkuji

Dobrý den,
budu Vás muset zklamat. Pokud jste nereagoval ve stanovené lhůtě na výzvu České kanceláře pojistitelů, ve které jste mohl prokázat, že v uvedeném období jste vozidlo neprovozoval v rozporu se zákonem, nezbude Vám nic jiného než požadovanou částku uhradit. Neuhradíte-li částku ani na základě upomínky inkasní společnosti, kterou jste obdržel, může pokračovat vymáhání dlužné částky podáním žaloby u soudu. V takovém případě bude částka navýšena ještě o další náklady řízení (soudní poplatek, náklady za právní zastoupení.).