Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.071.085

Příspěvek na dítě v Německu (kinder-zuschlag) - vyplacení jednou ročně za celý rok

1 odpověď

Dobrý den,
Potřebuji vědět jakým způsobem může být vyplácen příspěvek na dítě v Německu (kinderzuschlag).
Může se například vyplácet jednorázově za celí rok?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

země EU mohou svobodně stanovovat vlastní pravidla týkající se nároků na sociální dávky a služby. Rodinné dávky poskytují všechny členské státy, avšak jejich výše a podmínky pro jejich získání se značně liší. V některých zemích budete dostávat pravidelné platby, zatímco v jiných získáte na základě své rodinné situace určité daňové výhody.
Příspěvek by měl být vyplácen v měsíčních intervalech. Více o rodinných dávkách se dozvíte zde: ODKAZ