Můj syn dostal pěstí od jiného nezletilého chlapce. Incident jsme nahlásili na policii, soud uznal útočníka vinným a nařídil mu uhradit bolestné mému synovi v částce 12.700 Ķč. V rozhodnutí soudu, ale nikde není datum, do kdy musí částku uhradit a v jaké min. částce. Dnes (31.03.2020) přišla první splátka 100 Kč. Tzn. , že to může splácet více jak 10 let???? Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:

Škodu je povinen nahradit ihned, jakmile se rozhodnutí soudu stane pravomocným. Soud může povolit plnění ve splátkách, ale to by muselo být výslovně uvedeno v rozhodnutí.