Počet stránek ve webu: 42.677

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

1994 jsem byl nepodmíněně odsouzen na 8 měsíců. Po šesti měsících propuštěn za dobré chování. Byl to jediný prohřešek v mém životě, od té doby žiji řádným životem. Nyní se ucházím o dobré zaměstnání, kde požadují výpis z trestního rejstříku. Požádal jsem soud v místě mého bydliště (Žďár nad Sázavou) o zahlazení odsouzení.

Chci se jen zeptat, jaká je reálná doba na vyřízení žádosti a hlavně jak tento proces probíhá, zda mě někdo navštíví v místě bydliště, nebo budou zjišťovat informace u předchozího zaměstnavatele, atd. Předem Vám moc děkuji za odpověď a Váš čas. S pozdravem Vlastimil.

 

ODPOVĚĎ:

Doba se liší dle vytíženosti soudu, nicméně většinou se pohybuje mezi 2-3 měsíci. Ve Vašem případě by mělo jít o „formální“ zahlazení, bez návštěvy ve Vašem bydlišti, dotazů k zaměstnavateli apod. Soud pouze vydá rozhodnutí, a jakmile rozhodnutí nabude právní moci, je informace o zahlazení předána na rejstřík trestů a tento trest se Vám nebude objevovat ve výpisu z rejstříku trestů.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.