Zavinil jsem lehkou dopravní nehodu. Po příjezdu PČR jsem nadýchal ve třech zkouškach 0,24, 0,21, 0,16 promile alkoholu ve vydechovaném dechu. Jaký mi hrozí trest? Bude po mě pojišťovna vymáhat škodu? Přiznal jsem jedno pivo cca 2,5 hodiny před jízdou. Vztahuje se na mě fyziologicky odpocet 0,24 promile alkoholu ve vydechovaném dechu? Děkuji. Prusenovský.

ODPOVĚĎ:
Nadýchání kolem hodnoty 0,2 promile alkoholu je neprůkazné. Již bylo soudem deklarováno, že hodnota 0,23 promile v krvi je neprůkazná, jelikož jsou zde odchylky v přístrojích, navíc někteří lidé mají přirozenou hladinu alkoholu v krvi kolem 0,2 promile. Neměl byste tak být postižen.