Přítelkyně objednávala přes Facebook marketplace u jedné paní sušičku ovoce. Samozřejmě jí zaplatila předem, ale sušička nikde. Paní pořád slibuje, že ji pošle.   Dnes jsem si prohlížel všechny recenze na tu paní a spousta lidí píše, že okrádá a nikdy věci nepošle. Jde o to, že ta věc byla v hodnotě pouze 350 Kč. Mě osobně o to až tak nejde, ale pokud nás je víc a dělá to ta paní pravidelně, tak by se to mělo řešit. Má smysl vůbec chodit na policii, když nám osobně vznikla škoda pouze 350 Kč?

ODPOVĚĎ:

Na policii určitě zajít můžete, trestní oznámení není nijak zpoplatněno. Jak uvádíte, může Vás poškozených být více, tudíž se vzniklá škoda poté sčítá.
Prakticky analogická situace byla na konci září 2022 popisována v reportáži pořadu Černé ovce (díl s názvem FILTR) :
https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097429889-cerne-ovce/222452801080929/