Když se změnil vlastník nemovitosti, ve které bydlím (mám tam trvalé bydliště) je možné při změně vlastníka nemovitosti, aby se veškeré trvalé bydliště všech již bydlících osob na této adrese automaticky zrušili? Nebo trvalé bydliště všech již bydlících zůstávají stejné, i když se změnil vlastník nemovitosti? Děkuji za odpověď. Jitka.

ODPOVĚĎ:
Při změně vlastníka nemovitosti nedochází k automatickému zrušení trvalého bydliště. Trvalé bydliště někomu jinému může vlastník nemovitosti zrušit jen pokud jsou pro to splněny zákonem stanovené důvody, mj. Daná osoba není oprávněna nemovitost užívat (např. Neexistuje nájemní smlouva) a nemovitost neužívá.