Potřebuji přepsat sídlo firmy z Prahy do Českých Budějovic. Je toto právní úkon a kolik je cena? Mohu já sama nějakým způsobem přepis sídla realizovat? Děkuji za informaci. Hezký den. Vanda.

ODPOVĚĎ:
Přepis sídla společnosti je právním úkonem a je potřeba jej udělat v souladu se společenskou smlouvou/stanovami (typicky o něm musí rozhodnout valná hromada). Konkrétní postup se pak odvíjí od toho, o jakou společnost se jedná (s. r. o. , a. s. apod.) a co říká právě zmiňovaná společenská smlouva/stanovy.
Např. U s. r. o. je nutný notářský zápis, kdy budete muset zaplatit poplatek notáři, následně je třeba změnu zapsat do obchodního rejstříku, kdy toto může provést přímo notář (levnější varianta) nebo můžete podat návrh na zápis Vy.
Celý proces pak v závislosti na výše uvedeném vyjde do 10.000,- Kč (horní hranice).