1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Kamarádka má svůj byt a protože byla dlouho sama, našla si přítele, který byl skvělý, takže ho přihlásila k trvalému pobytu do svého bytu. Po čase jí přítel několikrát zbil a nechce se hnout z bytu, takže je stále v bytě. Může ho odhlásit z trvalého pobytu a potom s asistencí policie ho vyhodit z bytu? Děkuji za Váš čas Aleš.

ODPOVĚĎ:
K odhlášení trvalého pobytu je mj. potřeba, aby tato osoba byt neužívala. Nicméně v případě domácího násilí doporučuji se obrátit na Policii ČR, ta má oprávnění tuto osobu z bytu vykázat.