Rekonstruuji 70 let starý dům s číslem popísným, který je přistaven ke chlévu, ve kterém jsem udělal dvě obytné místnosti. Chlév je veden jako "jiná stavba" bez čísla popisného a na jiné parcele. Jak mám postupovat, když to chci sloučit v jeden obytný prostor se stejným číslem popisným?

ODPOVĚĎ:
Je nezbytné se obrátit na stavební úřad (příslušnost dle umístění stavby). Zde primárně zjistíte, zda chlév je postaven legálně či nikoliv, zda se nachází na totožném pozemku jako samotný dům či nikoliv. Podle tohoto pak bude možné stanovit, zda a za jakých podmínek se podaří legálně přeměnit chlév na obytnou stavbu.